Tájékoztatás gépjárműadó fizetési kötelezettséggel kapcsolatosan

Tájékoztatás gépjárműadó fizetési kötelezettséggel kapcsolatosan

A gépjárműadóról szóló 1991. évi LXXXII. 9 §-a alapján 2021. január 1-étől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (továbbiakban: NAV) veszi át a gépjárműadóval kapcsolatos feladatokat az önkormányzati adóhatóságoktól.

A fentiek ismertében értesítjük a Tisztelt Adózókat, hogy a 2021. évtől kezdődő adókötelezettséggel kapcsolatos ügyekben a NAV jár el, a 2021-től kezdődő időszakra járó adót a NAV számlájára kell megfizetni, a NAV 2021. évben kiadásra kerülő határozata szerint.

A 2021 előtti időszakra vonatkozóan megállapított gépjárműadó kötelezettség esetében még az önkormányzati adóhatóság jár el, függetlenül attól, hogy az adókötelezettséggel kapcsolatos fizetési határidő 2021-re csúszik.

 

            Tisztelettel:    

                                                               Dr. Széles Szabolcs

                                                                           jegyző